Aktualitātes Klientu ģimenes saišu stiprināšanas un brīvprātīgā darba attīstības blokā
Šī gada 18. un 19. maijā Rīgā sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu (VPD) notika līdzgaitnieku apmācības darbam ar ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem (apakšdarbība Nr. 5.4.). Kopumā 17 līdzgaitniekiem tika sniegtas nepieciešamās zināšanas par Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) un par VPD funkcijām, kā arī praktiskas iemaņas komunikācijā ar klientiem.
Savukārt 24. un 25. maijā Cēsīs notika informatīvs divu dienu seminārs kriminālās justīcijas jomā iesaistīto brīvprātīgo atbalstam. Semināra mērķis bija stiprināt brīvprātīgo motivāciju, pārrunāt un praksē pielietot metodes “izdegšanas” un līdzatkarības riska mazināšanai, kā arī sniegt informāciju par brīvprātīgā darba koordinēšanas attīstību. Seminārs tika organizēts sadarbībā ar VPD, projekta apakšdarbības Nr. 5.2 ietvaros.
Aizvadītajā ceturksnī kopumā 42 notiesāto jauniešu ģimenes locekļiem (vecākiem, vecvecākiem, brāļiem, māsām, aizbildņiem) ar Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem un VPD personāla atbalstu tika organizētas speciālistu konsultācijas, ar mērķi veicināt ieslodzīto atgriešanos ģimenēs (apakšdarbība 6.1.).
Grupu konsultācijās jauniešu ģimenes locekļiem tika sniegta informācija par ieslodzījuma laikā veikto resocializācijas darbu ar jauniešiem, ieslodzījuma radītajām psiholoģiskajām sekām, kā arī par nosacītas pirmstermiņa atbrīvošanas kārtību un VPD uzraudzību pēc atbrīvošanas un citiem ieslodzīto ģimenes locekļiem svarīgiem jautājumiem.
Aktualitātes Klientu karjeras plānošanas un nodarbināšanas atbalsta blokā
Sakarā ar Sadarbības līguma grozījumiem starp IeVP un Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) Eiropas Sociālā fonda projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” Nr. 9.1.2.0/16/I/001 ieviešanu, šī gada otrajā ceturksnī, karjeras konsultācijas kļuvušas pieejamas arī Liepājas cietuma un Valmieras cietuma klientiem. Kopumā karjeras konsultācijas pirms iesaistīšanās profesionālā izglītības programmā (apakšdarbība Nr. 1.1.) un pirms atbrīvošanās sakarā ar darba meklēšanu (apakšdarbība Nr. 2.1.) ar NVA atbalstu tiek īstenotas septiņās ieslodzījuma vietās (Iļģuciema cietumā, Rīgas Centrālcietumā, Daugavgrīvas cietumā, Jelgavas cietumā, Jēkabpils cietumā, Liepājas cietumā un Valmieras cietumā).
Sadarbībā ar divām nevalstiskajām organizācijām, šajā laika posmā notikuši kopumā 10 darba prasmju attīstības pasākumi (apakšdarbība Nr. 3.3.) piecās ieslodzījuma vietās (Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, Iļģuciema cietumā, Daugavgrīvas cietumā, Jelgavas cietumā un Rīgas Centrālcietumā).
Biedrības “Zinis” lekciju un praktisko nodarbību ciklā "Mana dzīves pieredze un praktiskais radošums jaunajai konkurētspējai - iespējām Latvijā un pasaulē" iepriekš minētajās ieslodzījuma vietās piedalījās 81 klients.
Savukārt biedrības Go BeYond organizētajā pasākumā "Sociālo iemaņu un ar darba vidi saistīto prasmju attīstīšana ar " Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem iesaistīti 28 jaunieši.
Aktualitātes klientu bērnu un ģimeņu atbalsta blokā
Lai veicinātu ieslodzīto vecāku prasmes, trīs ieslodzījuma vietu darbinieki tika apmācīti Vecāku prasmju programmas vadīšanā, tādējādi iegūtās zināšanas viņi varēs pielietot darbā ar klientiem un nodot tās kolēģiem un brīvprātīgajiem.
11. un 12. maijā Iļģuciema cietuma Mātes un bērnu nodaļā, kā arī daļēji slēgtajā nodaļā notika Ģimenes dienu pasākums.
No 31. maija līdz 2.jūnijam bloka vadītāja Krakovā (Polijā) piedalījās konferencē “Šķēršļu pārvarēšana: Bērnu balsu atpazīstamības un starpnozaru atbalsta veicināšana attiecībā uz bērniem, kuru vecāki atrodas ieslodzījumā”. Konference tika organizēta sadarbībā ar organizāciju Children of Prisoners Europe (COPE), Polijas Probācijas dienesta, Polijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Tiesībsarga biroja atbalstu.
Sadarbībā ar organizāciju Children of Prisoners Europe (COPE) 28. jūnijā ģimenes atbalsta un ieslodzīto bērnu tiesību jautājumi tiks apskatīti sarunu festivāla “Lampa” diskusijā “Soda mantinieki: Bērni, kuru vecāki atrodas ieslodzījumā”.