2019.gada 3.ceturksnī Ieslodzījuma vietu pārvalde, sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu un Nodarbinātības valsts aģentūru, turpināja īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu "Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū" Nr.9.1.2.0./16/I/001.

 

Notiesāto darba prasmju attīstīšanas jomā turpinājās sadarbība ar biedrību "Zinis". Praktisko darbnīcu ciklam “Mana dzīves pieredze un praktiskais radošums jaunajai konkurētspējai – iespējas Latvijā un pasaulē” nu pievienojušies arī Olaines cietuma notiesātie. 24 klientiem, kas šajā cietumā piedalās resocializācijas programmā atkarību mazināšanai, aizvadītajā ceturksnī tika nodrošināta iespēja apzināt savus iekšējos resursus patstāvīgas uzņēmējdarbības uzsākšanai pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma.

Četrās ieslodzījuma vietās – Daugavgrīvas, Jelgavas un Jēkabpils cietumos, kā arī Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, 29 notiesātie ņēma dalību attīstības fonda "Celies" izveidotajā 8 stundu programmā “Datorapmācības: ceļš līdz darba tirgum”. Līdztekus biežāk izmantojamo lietojumprogrammu apguvei, dalībnieki tika iepazīstināti ar lietišķo etiķeti darba intervijās, kā arī Darba tiesību regulējuma nozīmīgākajiem aspektiem.

Bez tā, septiņās ieslodzījuma vietās - Iļģuciema cietumā, Rīgas Centrālcietumā, Daugavgrīvas cietumā, Jelgavas cietumā, Jēkabpils cietumā, Valmieras cietumā un Liepājas cietumā, Nodarbinātības valsts aģentūra 80 dalībniekiem noturēja karjeras konsultācijas pirms iesaistīšanas profesionālās izglītības programmās. Vēl 147 konsultācijas tika nodrošinātas notiesātajiem, kas gatavojas atbrīvošanai no soda izciešanas un patstāvīgu darba gaitu uzsākšanai.

Bijušo ieslodzīto atkarību mazināšanas jomā viens probācijas klients tika iesaistīts pakalpojuma sniedzēja organizētajā Minesotas 12 soļu programmā.

Jomā, kas saistīta ar antisociālu kontaktu ietekmes mazināšanu uz bijušajiem notiesātajiem, dažādu institūciju profesionāļu auditorijai organizēti trīs semināri par vienotas atbildīguma un atbalsta apļu sistēmas veidošanu dzimumnoziegumu recidīva prevencijai. Savukārt Valsts probācijas dienesta brīvprātīgā darba veicējiem, kas nolīgti darbam minētajā sistēmā, organizēts saliedēšanās pasākums kopienas stiprināšanai. Papildus, stiprinot institūciju sadarbību vardarbīgu bijušo ieslodzīto un dzimumnoziedznieku recidīva mazināšanā un sociālajā iekļaušanā, sniegts atbalsts 11 starpinstitucionālo sanāksmju norisē.

Divu dienu seminārā atbilstoša sagatavošana nodrošināta arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes brīvprātīgā darba veicējiem, kas iesaistīti notiesāto personu ģimeņu stiprināšanas un izglītošanas nozarē. Pieredzes apguvei darbā ar ieslodzīto ģimenēm, Ieslodzījuma vietu pārvaldes speciālisti apmeklēja Horvātiju, kur tikās ar šīs valsts Tieslietu ministrijas un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

 

Informāciju sagatavoja projekta vadītājs Māris Luste